Proste urządzenia wolnej energii


Nie ma nic magicznego w pojęciu wolnej energii. Przez “wolną energię” rozumiem coś, co daje energię bez pomocy paliwa, które trzeba by kupować.Rozdział 3: FLEET


Lawrence Tseung zmodyfikował Złodzieja Dżuli Joule Thief z rozdziału 2 poprzez dodanie nowego uzwojenia. Nowe uzwojenie składa się z dwóch przewodów, leżących jeden przy drugim. Również ferrytowy pierścień został zastąpiony dużo większym pierścieniem z plastiku, a drut na uzwojenia normalnej wielkości kablem, typowym dla gospodarstwa domowego. Zmieniony tak obwód wygląda jak poniżej:Lawrence nazwał ten obwód “FLEET” i wypróbował do niego wiele różnych cewek:
Obwód ten socyluje z częstotliwością ok 280 000 razy na sekundę a wykres wygląda następująco:
Kilka lat temu istniała gorąca debata na temat samego istnienia wolnej energii. Ja nie miałem wątpliwości, ale mimo to wziąłem plastikowy pierścień o średnicy ok 200 mm i zmontowałem obwód FLEET w jeden wieczór. Uruchomiłem go na dwóch małych bateriach kwasowo-ołowiowych po 12V. Jedna zasilała obwód a druga była ładowana. Użyłem mostka z czterech diod zamiast jednej diody. Oto mój obwód:
A oto moja cewka:
Celem jest brak zewnętrznego zasilania. Mogłem użyć większego opornika, ale nie pamiętam, czy go użyłem. Wyniki były odkrywcze. Obwód działał szereg godzin. Zamieniałem baterie i powtarzałem ładowanie, i tak trzy razy. Na koniec testu obie baterie były lepiej naładowane, niż na początku. To upewniło mnie, że obwód pobierał energię z zewnątrz.

Ponieważ bateria kwasowo ołowiowa jest sprawna tylko w połowie, czyli, że tracą połowę prądu, który jest przez nie przepuszczany, więc fakt, że obie baterie zostały naładowane wyraźnie świadczy, że mój FLEET dostarczał dwukrotnie więcej energii, niż dostawał.


Patrick Kelly
http://www.free-energy-info.com